Web sitenizi birinci sayfaya taşıyın

43
0

Google başta olmak üzere arama motorlarının sonuçlarında ilk sayfada yer almak, firmanızın görünürlüğünü artırabilir. Böylelikle yaptığınız yatırımın karşılığını en iyi şekilde alabilmenizi sağlayabilirsiniz.

Peki neden firmanıza ait web sitesi henüz ilk sayfada yer alamıyor?

Bir çok firma için bu soru içinde barındırdığı binlerce tl’lik bir sorudur ama maalesef ki binlerce tllik bir cevabı yoktur. Web sitenize en iyi ve kaliteli seo çalışmasını sunuyor olabilirsiniz, dolayısıyla bunun karşılığını almayı düşünürsünüz ama en iyi sonucu almadığınızı hissediyor ve sonuç olarak doğru bir kazanılım ortada görünmüyorsa bunun nedenlerini araştırmanız gerekmektedir.

Ziyaretçi trafiğini önemsemiyorsuz

Her şeyden önce seo yaparken ilk sayfaya çıkma sürecinizde sabırlı olmalısınız, sonrasında yapılacak çalışmaların bir sıraya alınması gerekmektedir. Bu süreç çerçevesinde daha hızlı verim almak istiyorsanız sitenizin trafiği çok önemlidir, ziyaretçi trafiğini bu çalışmaları yaparken artırmanız gerekiyor.

Bunun için yapmanız gerekenlerin başında en iyi ziyaretçi sağladığımız Google Adwords reklam sitemi geliyor bunun haricinde ikinci bir alternatif trafiği yüksek olan web sitelerinden reklam çıkmak olabilir ve bir diğer üçüncü alternatif sosyal medya, sosyal medya kullanarak sitenize ziyaretçi sağlayabilirsiniz.

Google botları ile Google algoritması’ndan web siteniz bir süzgeçten geçer gibi geçmektedir, bunu sağlamanız için Google size bazı seçenekler sunmaktadır. Webmaster Tools kullanarak bunu en iyi şekilde yapabilirsiniz veya Botların sıklıkla ziyaret ettiği dizin veya bilgi kaynaklı web sitelerinde kaydınızın olması da bu anlamda size yardımcı olacaktır. Bu sayede Google web sitenizi tanıtmış olacaksınız ve indexlenmesini sağlayacaksınız.

Google sizin web sitenize ziyaret etmeye başladığında ziyaretçi akışını site içinde yer alan ziyaretçileri görebileceğinden sitenin önemini daha iyi algılayarak yaptığınız seo çalışmaların da daha hızlı verim alabilirsiniz. İşin özür seo çalışmalarına başladığınız andan itibaren sitenize ziyaretçi sağlamalısınız. Daha net anlaşılması için örneklendirme verelim 2 web sitesi düşünün A sitesi ve B sitesi bu sitelerin sektörü aynı olsun, sektörümüz nakliyat olsun anahtar kelimemiz nakliyat her iki web sitesine eksiksiz aynı seo çalışması uygulansın ama A web sitesine haricin de her hangi bir web sitesinden ziyaretçi gönderelim süreçsel olarak anlatacak olursak Google’da nakliyat yazdığınız da A web sitesi 2 ay içinde nakliyat kelimesinde 1. sayfada yerini alır ama B web sitesinin nakliyat kelimesinde ilk sayfada yer alabilmesi için 2 3 4 5 belkide 6 ay gerekebilecektir.

Bu sebepten dolayı bir çok defa seo çalışması esnasında hırs yapılarak işin daha kötü bir duruma gitmesine sebebiyet verebilirsiniz, siteniz spam’a düşebilir, arama motorları tarafından sandbox alabilir, en kötüsü sitenizin atılma olasılığı bile vardır

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here