Seo çalışmasının 20 püf noktası

49
0

Web sitesi tasarımı herkesin kavrayamadığı bir sanattır. Bu dijital sanatkarlar web sitesinin çekici görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel hazırlanmış web sitesi trafiği, kullanıcı dönüşümleri, etkileşim ve iş potansiyelini arttırmanıza yardımcı olur. Bir çok firma web sitesinin çekiciliğine kapılıp, yeterli geldiğini düşünür ama bu gelişen dijital teknolojilerinde büyük bir hatadır.

Sitenizi sadece sizin ve çevrenizin bilmesi size emin olun bir şey kazandırmaz, bir web sitesinden verim alabilmek için SEO çalışması yaptırmanız şarttır. İşte bu dijital sanat icra eden kişilerin tam manasıyla sanatkar olabilmeleri için web sitesi ile alakalı tüm teknik detayları bilip hazırlaması gereklidir.

SEO için önemli 20 kuralımız

 1. Yalnızca masaüstü bilgisayarlarda web sitenizin görünümü için desteklenen bir web sitesi tasarlamak yerine, websitenizi daha duyarlı hale getirin, böylece herhangi bir cihazda ve herhangi bir platformda çalışabilir.
 2. Her zaman sekmeler de işletmenize ait logoya benzeyen favicon kullanın.
 3. Kullanıcılarınızı web sitesinin diğer çalışma sayfalarına yönlendirmek için anlaşılabilir bir 404 sayfası tasarlayın.
 4. Giriş sayfanızda yoğunluktan kaçının, yoğun bir giriş sayfası arama motorları için sağlıklı değildir.
 5. Web sitenizin hızı ve kullanıcılar tarafından kullanımı açısından ağır çalışmasını sağlayacak boyutlarda görüntülerden kaçının. Sitenizin hızını arttıracak java komut dosyaları kullanmaya gayret edin.
 6. Kullanıcıların sitenize girdiğinde bekleme süresi çok önemli bir unsudur, web sitenizin sunucuya hızlı bir şekilde yanıt verdiğinden emin olun.
 7. Bir web yapısını planlarken tüm web tasarım normlarını göz önünde bulundurun. Özellikle Tipografi hatalarına çok dikkat etmelisiniz.
 8. Yazılarınızın font özelliklerine dikkat edin, belirsiz bir font ailesi seçmeyin. Kullanıcılar tarafından okunabilir ve kolayca anlaşılabilir olmalıdır.
 9. Web sitenizin iyi bir karakter aralığı sağlandığından emin olun.
 10. Tek bir web sitesi için farklı yazı tipleri kullanmayın. Web sitesinin tamamında standart bir yazı tipi bulundurun.
 11. Web siteniz için SEO Dostu (Anahtar Kelime Zengin) içerik tasarlayın.
 12. İçerikleriniz veya makaleler kullanıcılar için okumaya ilgi çekici olması önemlidir. İçerikleriniz özgün ve olması gerektiği kadar olursa kullanıcıya doğru bilgi verilirse okumak için ilgi çeker makaleler ve böylelikle sitenizde kullanıcılar kalıcı hale gelir.
 13. İçeriğiniz her zaman web sitenizin doğru içerikleri sunduğundan ve doğru hedefleri yansıttığından emin olun.
 14. En önemli açılış sayfaları için yüksek dönüşüm sağlayan bir kopya oluşturun.
 15. Web site içeriğinizde dil bilgisi veya yazım hataları yapmayın.
 16. Web sitesindeki arama kutusu kullanın, kullanıcılarınızı aradıkları doğru bilgilere yönlendirmenize yardımcı olur.
 17. Kullanıcılarınız için her zaman duyarlı olun. Web sitesi yorumlarını zamanında aralıklarla yanıtlamaya özen gösterin.
 18. Daha iyi kullanılabilirlik için hızlı bağlantılar kullanın.
 19. Bağlantılarınız için özelliklerine göre farklı renklendirme kullanın.
 20. Kullanıcıyı web sitesinin herhangi bir köşesinden diğer faydalı sayfalara yönlendirmek için tüm sayfalardaki menü çubuğunu tasarlayın.

Site içi SEO çalışmalarınız da en önemli 20 bilgiyi sizler için sunduk, yukarıda belirttiğimiz çalışmaları eksiksiz yaptıktan sonra site dışı SEO dediğimiz çalışmalara başlayabilirsiniz. Böylelikle dış SEO çalışmalarınız daha etkili olacaktır, aksi halinde emin olun çalışmalarınızdan %50 oranında verim alırsınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here