Mobil kullanıcılar için web sitenizi hazırlayın

43
0

2015 yılından bu yana, mobil ve Tablet İnternet kullanımı bilgisayar kullanımını aşmıştır. Son on yılda akıllı telefonların yükselişinden bu yana, mobil cihazlar günlük yaşamın önemli bir parçası haline geldi. Ürün satın alma işleminden yeni bir kafeterya bulmaya veya bankanıza para yatırmaya veya çekmeye kadar, akıllı telefonlar ve tabletler her şeyi yapma biçimimizde büyük yer edindi.

Bu nedenle, web sitesi olan bir firma sahibiyseniz, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek dijital alanda rekabet etmek ve yeni müşteriler bulmak için olmazsa olmazıdır.

Web sitenizi tasarım, içerik ve tasarımsal açıdan mobil uyumlu hale getiren çeşitli unsurlar vardır. Google, kullanıcıların mobil sitelerle nasıl etkileşime girdiğini inceleyen ve mobil sitenizi tüm kullanıcılar için iyi, etkili ve eğlenceli hale getirme konusunda bir dizi farklı tasarım ilkesi ortaya koydu.

Kolay gezinme, kolay arama, kolay dönüşümler, kolay formlar ve mobil cihazlarda kolay olmak üzere beş ana alanda düzenlenmiştir. Her kategoriye ve ilkelerine daha yakından bakalım.

Sitenizde kolayca gezinmek ve kullanıcıların istediği bilgileri kolayca bulmaları için, bu anlamda kullanıcılara web sitenizde olumlu bir deneyim sunmak çok önemlidir.

Kullanıcılar eğer aradıkları bilgiyi bulmakta güçlük çekiyorlarsa, kullanıcılar büyük olasılıkla geri dönecektir. Kullanıcılara en önemli bilgileri göstermek için mobil cihazlardaki sınırlı alandan en iyi şekilde yararlanmasını sağlar ve web sitenize mobil uyumlu bir tasarım sunarsanız. Web sitenize gelen kullanıcı kalıcı olacaktır.

Mobil web sitesi tasarımlarında önemli unsurlar

  • Harekete geçirici mesajları ön ve ortada tutun
  • Menüleri kısa, anlaşılır ve farklı tutun
  • Başlangıç sayfasına geri dönmeyi kolaylaştırın
  • Web sitenizin yer alan reklam, banner gibi görsellerin sitenin büyük bölümünü çalmasına izin verme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here