Mobil İndexleme

37
0

Konuyu basitçe anlatmak gerekirse, Google web’i mobil uyumlu hale getirmek için her türlü çabayı gösteriyor. Google önceliklerinden biri web sitelerin mobil uyumlu olmasıdır. Mobil indexleme ne kadar önemli ve işletmenizi ne derecede etkileyecek biraz bahsedelim, Google sıralamanız için harcadığınız zaman ve bütçe sonuçta değerli.

Neden mobil uyumlu olmalıdır?

Öncelikle web sitenizin tasarımına başladığınız da mobil uyumlu olmasına çok dikkat etmelisiniz. Bunun önemi sizin işletmenize ait web sitesinin ziyaretçilerine ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri en küçük ekranda bile uygun gösterime sahip olduğunu belirtmelisiniz.

Sitenizi mobil uyumlu hale getirmek şayet mobil uyumlu olmadığınız da tablet ve telefonlarda görünüm açısından siteniz kayık olacaktır ve içeriğinde yer alan metinlerin büyük bölümü sığmayarak siteniz deki metinler ya kaymış olur yada eksik görülebilir.

Bu sebepten dolayı sitenizin mobil uyumlu olması ziyaretçilere en sağlıklı bilgiyi vermeniz demektir. Siteniz Google tarafından önerilen özellikleri en iyi şekilde mobil sitenize uygulamanız indexlemenizin hızlı ve kalıcı olması anlamına gelmektedir. Bu sayede ziyaretçi sayınız artacaktır ve işletmenizin anahtar kelimesinde aramalarda üst sıralarda yer alacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here