İstanbul web tasarım

35
0

İstanbul bilişim sektöründe Türkiye’de bir marka bunu herkes çok iyi biliyor, Türkiye geneline hitap edecek yeterli kaynağa sahip bir şehir değildir. Her ülkede İnternet ve bilişim hizmetlerinin merkezi olan bir şehir hemen hemen bulunmaktadır. İstanbul Türkiye’de bu rolünü iyi oynayamıyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi herkesin her işi yapıyor olmasıdır.

Dünya genelinde bilişim merkezleri hangi şehirlerdir

  • Amerika Birleşik Devletleri (ABD) : Kaliforniya, Washington
  • Çin : Pekin, Şanghay
  • Hindistan : Mumbai, Bangalore, Delhi
  • Almanya: Berlin, Münih
  • Fransa: Paris
  • Brezilya: São Paulo
  • Japonya: Tokyo
  • İngiltere: Oxford, Cambridge
  • Türkiye: İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli, Sakarya, Adana, Trabzon, Kayseri, Diyarbakır

Bilişim sektörünün bu kadar dağınık olduğu başka bir ülke yoktur sanırım. Türkiye her hangi ticari veya sanayi alanında bir merkezde kalamıyor bu ülkemizin üretiminde gelişimde büyük bir engel bize göre.

İstanbul’da web tasarımı yaptırmak

İstanbul web tasarım alanında şuanda en çok tercih edilen firmaların bulunduğu şehir olarak görünse bile sayısal anlamda küçük büyük firmaları, kişisel web sitelerini göz önünde bulundurursak bir çok şehrin gerisinde kalmıştır. Bu şehirler Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli ve Antalya diyebiliriz. İstanbul’un web tasarım programlama ve yazılım hazırlama alanında sayısal olarak bu kadar az hizmet sağlamasındaki en büyük etken. Pahalılık başta geliyor, kesinlikle yapılan işin değeri ile doğru orantılı mıdır doğru orantılıdır. Haksızlık yoktur ama Türkiye genelindeki küçük firmalara hitap eden hizmet sağlayıcısı çok çok azınlıkta.

İstanbul web tasarım kalitesinde lider

Evet kesinlikle başlıkta belirttiğimiz gibi bir yazılımın veya programlamanın kalite değeri diğer illerimize göre çok çok üstünde, bu işin ilk çıkış şehri olarak İstanbul diyebiliriz, yakın çevresinde bu alanda teknolojiye erişebilmiş bir Kocaeli vardı ancak yeteri kadar maddi anlamda destek ve birlik sağlanamadığı için web tasarımı alanında İstanbul’un gerisinde kalmıştır.

1996 yılında html olarak web sitesi tasarımı yaptığımız zamanları hatırlıyorum, Kocaeli bu işin merkezi konumuna gelebilecek bir şehirdi, ancak yıllar 2000’li yılları gösterdiğinde İstanbul inanılmaz büyüme sağladı imkanlar ve potansiyeli sayesinde Kocaeli kat ve kat geride bıraktı. Bir çok Kocaeli de yazılım, web tasarım, grafik tasarımı ve bilişim alanında hizmet sağlayan kişi ve kurumlar İstanbul’u tercih etmeye başladılar. En büyük etken burada İstanbul’un kurumsal anlamdaki potansiyelidir.

İstanbul web tasarım iletişim bilgilerimiz, bize ulaşın!

WhatsApp : +90 544 867 41 25
E-posta: info@woomtech.com
Facebook: Lokman Güneş

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here