Blog siteniz için gerekli bilgiler

43
0

Bir kişisel blog web sitesi açmak istiyorsunuz, Muhtemelen uzun zamandır erteliyorsunuz, çünkü henüz hangi içerik üzerine odaklanmanız gerektiğini bilmiyorsunuz veya karmaşık geliyor tamamen başaramam dürtüsü öne çıkıyor, çok zahmetli bir iş olduğunu düşünüyorsunuz.

Teknik olarak bir çok işi sizin için biz yapabiliriz, kişisel blog sitenizin tasarımı, teması, site içi seo çalışmaları bunlar bir süre sonra yavaş yavaş oluşmaya başlar, işin kritik kısımı en uygun alan adını bulmak olacaktır.

Kendi web sitenizin olması kolay olduğu gibi, benzer ilgi alanlarına bir çok kişi sahip olabilir. Bu özgürlük, İnternet ortamında pek çok “sahte” ve “yanıltıcı” bilgiye yol açmıştır. Bu yüzden tamamen size özgü bir alan adı tercih etmeniz önem kazanıyor. Kendi blogunuzu başlatmak sadece bir platform oluşturmanın ötesine geçer, blogunuzu öne çıkarmak için ekstra çaba sarf etmeniz gerekir.

Kişisel Blog Sitenizin Size Kazandıracağı Avantajlar

  • Kendi düşüncelerinizi istediğiniz gibi özgürce yazabilirsiniz, kendi patronunuz olursunuz. Hangi içeriğin ekleneceğini / eklenmeyeceğine karar verme özgürlüğüne sizden başkası sahip değildir.
  • Reklam yoluyla çevrimiçi pazarlamadan kazanç sağlayabilirsiniz. Reklamdan kastımız, Türkiye veya yurt dışı kaynaklı sponsor bağlantıları için hizmet sunan reklam firmaları veya bireysel olarak kişisel blogunuz için bizzat kendiniz reklam alanları oluşturup reklam alabilirsiniz. Bir diğer ihtimal ise her hangi bir ticari düşüncenizi kolaylıkla tanıtma şansına sahip olursunuz.

Kişisel blog sitenizi açmak için önemli unsurlar

  1. Alan adınızı (domain) seçiniz
  2. Alan adınız için dosyalarınızı ve yazılımınızı barındırmak için kullanacağınız alanı (hosting) satın alınız.
  3. Kişisel blog yazılımınızı hazırlayınız. Genelde wordpress alt yapısına sahip bloglar her zaman avantajlıdır. Yazılımınızın mobil ve tablet uyumlu olmasına dikkat ediniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here