Kategori: SEO

Seo alanında yaptığımız tüm paylaşımları buradan takip edebilirsiniz, yapmış oduğumuz seo içerikli paylaşımlar hiç bir web sitesinde paylaşılamaz.

Gebze Seo

Firmamızın ana merkezi Gebze olmakla beraber seo danışmanlık ve seo çalışmalarınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Gebze yeni çarşıdaki ofisimize bekleriz.

Seo bilindiği gibi bir web sitesini arama motorlarına uyumla hale getirme çalışmalarının tamamına denmektedir. Gebze’de bu alanda bir çok firmaya yardımcı olduk, bunların başında nakliyat sektörü, vidanjör ve kozmetik sektörleri başta gelmektedir.

Bir çok eticaret hizmeti veren firmaya Gebze ve İstanbul Anadolu yakasında seo çalışmaları hazırladık sektör olarak size hizmet verdiğimiz seo çalışmalarımızı listeleyelim.

Gebze’de yaptığımız seo çalışmalarımız

  • Evden eve nakliyat ve nakliyat
  • Vidanjör hizmetleri, vidanjör
  • Kozmetik ürünler, kozmetik
  • Eticaret web sitelerine site içi ve site dışı seo çalışmaları
  • Güzellik merkezi ve kuaförler için seo çalışmaları yaptık
  • Gebze Hacamat siteleri için seo çalışmaları yaptık
  • Gebze de yer alan bir kaç gazete ve medya kuruluşu için seo çalışmaları yaptık
  • Prefabrik, konteyner kelimeleri için bir kaç firmaya Türkiye genelinde seo hizmeti sağladık.

Web tasarımı alanında 1997 yılından bu yana çalışmalarımız sürmektedir. Seo çalışmalarımız henüz Google bu kadar popüler olmadığı zamanlardan bu yana teknik anlamda seo çalışmaları ve bir çok seminerler düzenledik.

Sizinde seo çalışmalarına ihtiyacınız varsa Google istediğiniz müşteri potansiyelini web siteni karşılamıyorsa bize ulaşarak gerekli bilgiye sahip olabilir ve bizden seo anlamında gerekli tüm çalışmaları profesyonel ekimizle sağlayabilirsiniz.

Gebze web tasarım

Gebze Kocaeli bağlı İstanbul ile sınır bir ilçedir, ilçe sanayi ve ticaret açısından Türkiye’nin 1 numaralı sanayi bölgesi konumundadır. Web tasarımı alanında ilçemiz çok fazla profesyonel anlamda gelişmiş olmasa da genel anlamda İnternet teknolojilerinde ön sıralarda yer alacak bir semttir.

Web tasarım konusunda Gebze firmaları genellikle tasarım işlerini herkesin çok iyi bildiği gibi İstanbul firmalarına yaptırmaktadır. Bunun sebebi Gebze‘de bu konuda inanılmaz bir güven söz konusu bunun başlıca sebepleri firmaların istenilen kaliteyi sunmamaları ve kişisel anlamda bu işi bir çok kişinin yapmıyor olması. İşin aslı bu alanda pek profesyonel kişilerin yer almadığından kaynaklı firma sahipleri doğal olarak yazılımsal tüm hizmetlerini şehir dışından özellikle İstanbul‘dan alıyor.

Peki bu anlamda biz ne yapabiliriz, bir ilçenin sanayi açısından bu kadar büyük bir potansiyeli olmasına rağmen, yazılımsal tüm hizmetleri neden ilçe dışında hizmet veren firmalara yöneliyor. Bize göre İnternet teknolojileri adı altında herkesin her işe yaparız mantığıyla yaklaşmasından kaynaklıdır, firma veya şahıs olsun sadece bildiği işin altına elini soksa bu sorun gerçek anlamda çözülecektir. Bir grafik tasarımcısının işini grafik tasarımcı bir yazılımcının işini yazılımcı ve bir seo çalışmasını seo uzmanın yapması gereklidir. Bir yazılım şirketinde bu önemli üç unsurun yer alması mümkündür kesinlikle ama Gebze’de bu anlamda bu hizmetlerin üçünü de gerçekten tam manasıyla yapabilen şirketler bulunmamaktadır.

Biz peki bu anlamda neler yapıyoruz

Web tasarımı konusunda ilçemizde yazılım hizmetini ve seo alanında hizmetler sağlıyoruz, grafik tasarım konusunda yine ilçemizde mevcut firma veya kişilerden destek alıyoruz. Örnek verecek olursak broşür, katalog ve kartvizit gibi grafik tasarım gerektiren işleri Gebze‘de uzman kişilere gönderiyoruz, bu eğer ki bu işin içine amatörce de olsa girmiş olsak kaliteli bir hizmet sağlayamayız, bu ister istemez müşterimize olumsuz etki edecektir. Grafik ile alakalı işler geldiğinde bu işi yapabilecek uzman kişilere danışıyoruz.

Tamda burada söylemek istediğim net ortaya çıkıyor sanırım, bir matbaacı veya reklam ajansı yazılım yahut seo işlerini ne kadar kaliteli yapabilir? Bizde yılların birikimi ve tecrübesi gerektiren seo işi özellikle herkes tarafından yapılacak bir iş değildir. Ama maalesef bazı reklam ajansları bu işleri sanki çok iyi yapıyormuş gibi yansıtıyor sonrasında yaşanılan mağduriyet karşısında Gebze’de ki firma ister istemez İstanbul firmalarını tercih ediyor. Bu sorunu çözümlemek adına umarım ileride herkes elini taşın altına sokar.

Seo sonrası

Web sitenize seo çalışmanızı yaptınız ve belirlediğiniz kelimede istediğiniz yere çıktınız. Sonrasında bu çalışmaları alt yapınıza uygun şekilde devam ettirmeniz gerekmektedir.

Öncelikle sitenize yaptığınız çalışmanın sürekliliğini sağlamalısınız, sonrasında seo çalışmasını yaptığınız arama motoruna yönelik çalışmalarınıza devam ederken arama motorunun algoritmasını çok iyi takip etmeyi unutmayınız.

Şayet aksi halinde rakipleriniz sizden önde olacaktır ve bir zaman sonra web siteniz gerilemeye başlayacaktır ve istediğiniz kullanıcıyı eskisi gibi sağlamamaya başlarsınız.

Bu yüzden arama motorunun güncel algoritmalarını ve istediği teknik seo çalışmalarını harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Bu gereklilik doğrultun da eğer ki doğru çalışmalar devam ederseniz inanın sizi istediğiniz kelimelerden kimse yok edemez.

Türkiye’de Google en çok tercih edilen web sitesidir bu anlamda. Google algoritmasını çözümlemek oldukça zordur. Bu yüzden bir çok web sitesi deneme yanılma yöntemini çok fazla kullanmaktadır.

Deneme yanılma yönteminin uzun süreceği kesin peki ya bu yöntemin dışında neler yapabilirsiniz buna bir bakalım. Öncelikle Google çok iyi analiz etmelisiniz, sizden istenileni eksik veya fazla yapmamaya gayret etmelisiniz. Çünkü eksik yaparsanız bir seo çalışması yapılmış sayılmaz, fazla yapacak olursanız hemen bir seviyeye gelmek için bu seferde Google politikalarına uygun olmayabilirsiniz. Tam kıvamında bir çalışma ile aslında seo yapılabilir. Kendinizi fazla kasmasın…

Çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgileri web sitemizde bulabileceksiniz, tüm çalışmaları bir araya toplayarak gerçekten web sitenize profesyonel bir seo çalışması yapabilirsiniz artık.

Mobil İndexleme

Konuyu basitçe anlatmak gerekirse, Google web’i mobil uyumlu hale getirmek için her türlü çabayı gösteriyor. Google önceliklerinden biri web sitelerin mobil uyumlu olmasıdır. Mobil indexleme ne kadar önemli ve işletmenizi ne derecede etkileyecek biraz bahsedelim, Google sıralamanız için harcadığınız zaman ve bütçe sonuçta değerli.

Neden mobil uyumlu olmalıdır?

Öncelikle web sitenizin tasarımına başladığınız da mobil uyumlu olmasına çok dikkat etmelisiniz. Bunun önemi sizin işletmenize ait web sitesinin ziyaretçilerine ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri en küçük ekranda bile uygun gösterime sahip olduğunu belirtmelisiniz.

Sitenizi mobil uyumlu hale getirmek şayet mobil uyumlu olmadığınız da tablet ve telefonlarda görünüm açısından siteniz kayık olacaktır ve içeriğinde yer alan metinlerin büyük bölümü sığmayarak siteniz deki metinler ya kaymış olur yada eksik görülebilir.

Bu sebepten dolayı sitenizin mobil uyumlu olması ziyaretçilere en sağlıklı bilgiyi vermeniz demektir. Siteniz Google tarafından önerilen özellikleri en iyi şekilde mobil sitenize uygulamanız indexlemenizin hızlı ve kalıcı olması anlamına gelmektedir. Bu sayede ziyaretçi sayınız artacaktır ve işletmenizin anahtar kelimesinde aramalarda üst sıralarda yer alacaktır.

Web sitenizi birinci sayfaya taşıyın

Google başta olmak üzere arama motorlarının sonuçlarında ilk sayfada yer almak, firmanızın görünürlüğünü artırabilir. Böylelikle yaptığınız yatırımın karşılığını en iyi şekilde alabilmenizi sağlayabilirsiniz.

Peki neden firmanıza ait web sitesi henüz ilk sayfada yer alamıyor?

Bir çok firma için bu soru içinde barındırdığı binlerce tl’lik bir sorudur ama maalesef ki binlerce tllik bir cevabı yoktur. Web sitenize en iyi ve kaliteli seo çalışmasını sunuyor olabilirsiniz, dolayısıyla bunun karşılığını almayı düşünürsünüz ama en iyi sonucu almadığınızı hissediyor ve sonuç olarak doğru bir kazanılım ortada görünmüyorsa bunun nedenlerini araştırmanız gerekmektedir.

Ziyaretçi trafiğini önemsemiyorsuz

Her şeyden önce seo yaparken ilk sayfaya çıkma sürecinizde sabırlı olmalısınız, sonrasında yapılacak çalışmaların bir sıraya alınması gerekmektedir. Bu süreç çerçevesinde daha hızlı verim almak istiyorsanız sitenizin trafiği çok önemlidir, ziyaretçi trafiğini bu çalışmaları yaparken artırmanız gerekiyor.

Bunun için yapmanız gerekenlerin başında en iyi ziyaretçi sağladığımız Google Adwords reklam sitemi geliyor bunun haricinde ikinci bir alternatif trafiği yüksek olan web sitelerinden reklam çıkmak olabilir ve bir diğer üçüncü alternatif sosyal medya, sosyal medya kullanarak sitenize ziyaretçi sağlayabilirsiniz.

Google botları ile Google algoritması’ndan web siteniz bir süzgeçten geçer gibi geçmektedir, bunu sağlamanız için Google size bazı seçenekler sunmaktadır. Webmaster Tools kullanarak bunu en iyi şekilde yapabilirsiniz veya Botların sıklıkla ziyaret ettiği dizin veya bilgi kaynaklı web sitelerinde kaydınızın olması da bu anlamda size yardımcı olacaktır. Bu sayede Google web sitenizi tanıtmış olacaksınız ve indexlenmesini sağlayacaksınız.

Google sizin web sitenize ziyaret etmeye başladığında ziyaretçi akışını site içinde yer alan ziyaretçileri görebileceğinden sitenin önemini daha iyi algılayarak yaptığınız seo çalışmaların da daha hızlı verim alabilirsiniz. İşin özür seo çalışmalarına başladığınız andan itibaren sitenize ziyaretçi sağlamalısınız. Daha net anlaşılması için örneklendirme verelim 2 web sitesi düşünün A sitesi ve B sitesi bu sitelerin sektörü aynı olsun, sektörümüz nakliyat olsun anahtar kelimemiz nakliyat her iki web sitesine eksiksiz aynı seo çalışması uygulansın ama A web sitesine haricin de her hangi bir web sitesinden ziyaretçi gönderelim süreçsel olarak anlatacak olursak Google’da nakliyat yazdığınız da A web sitesi 2 ay içinde nakliyat kelimesinde 1. sayfada yerini alır ama B web sitesinin nakliyat kelimesinde ilk sayfada yer alabilmesi için 2 3 4 5 belkide 6 ay gerekebilecektir.

Bu sebepten dolayı bir çok defa seo çalışması esnasında hırs yapılarak işin daha kötü bir duruma gitmesine sebebiyet verebilirsiniz, siteniz spam’a düşebilir, arama motorları tarafından sandbox alabilir, en kötüsü sitenizin atılma olasılığı bile vardır